Szczęść Boże!

W roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, poznańscy Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej zapraszają współbraci szafarzy z całej Polski w dniu 11 czerwca br. na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej do poznańskiej katedry, aby u chrzcielnego źródła wspólnie dziękować Bogu za łaskę chrześcijańskiej wiary, nadziei i miłości. W związku z tym wydarzeniem proponujemy wspólny wyjazd szafarzy archidiecezji katowickiej pielgrzymkę do Poznania. Plan wyjazdu zestawia się następująco:

I Dzień: 10 czerwca 2016 - Katowice - Trzebnica – Gniezno

Zbiórka o godz. 5:45, Wyjazd o godz. 6:00

Przejazd do Gniezna. Nawiedzenie Katedry św. Wojciecha. Przejazd nad Jezioro Lednickie i Pole Lednickie, przejście przez Bramę Tysiąclecia.

Przejazd do Poznania. Zakwaterowanie u księży Chrystusowców. Kolacja i nocleg.

Możliwość wieczornego spaceru po Starym Mieście.

II Dzień: 11 czerwca 2016 - Poznań - Katowice

Śniadanie. Spotkanie na Ostrowiu Tumskim w Katedrze

10:00 Zawiązanie wspólnoty

10:15 Konferencja nt. chrystianizacji państwa Piastów

10:45 Konferencja nt. teologii chrzcielnej

11:15 Przygotowanie do Eucharystii

11:30 Msza Święta

Czas wolny. Wyjazd w kierunku Katowic. Przejazd do Trzebnicy.

Nawiedzenie Sanktuarium św. Jadwigi. Powrót do Katowic w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazd to tylko 165pln. W tej kwocie jest przejazd zamówionym autokarem na 50 miejsc, nocleg, śniadanie, kolacja, ubezpieczenie. Osoby chętne do wspólnego wyjazdu do Poznania proszone są o przysłanie zgłoszenia do 31 maja (termin ostateczny, chyba, że szybciej zbierze się 50 osób) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Możemy jechać z rodziną. Zgłoszenie przysyłamy podając poniższe dane:

Nazwisko i Imię, Pesel, Adres zamieszkania, Parafia, Telefon, Mail
(dane są potrzebne do ubezpieczenia)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

29 maja br. podczas tegorocznej majowej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich zapraszamy nadzwyczajnych szafarzy do służby w czasie Mszy Świętej i pomocy w rozdawaniu Komunii Świętej. Wszyscy chętni do posługi w tym dniu przebierają się przed rozpoczęciem uroczystości w domu katechetycznym za probostwem, a następnie przechodzą przed bazylikę skąd procesyjnie udadzą się na wzgórze piekarskie. Zabieramy z sobą nasze szafarskie książeczki (testimonia). Do zobaczenia na piekarskim wzgórzu.

Matko Boska Piekarska wstawiaj się za nami!

Za nami pielgrzymka do Łagiewnik, gdzie w Roku Miłosierdzia modliliśmy się w Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia, a przechodząc przez Bramę Miłosierdzia zyskaliśmy odpust  tym szczególnym roku. Dziękujemy wszystkim za udział w tej pielgrzymce. Zarówno samym szafarzom jak i ich rodzinom. Pielgrzymujących do Łagiewnik było ponad 200 osób.