AktualnościW imieniu księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca oraz organizatorów piekarskiego pielgrzymowania, bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy byli obecni na tegorocznej pielgrzymce Kobiet i Dziewcząt do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Wasza pomoc jak można było zauważyć była nieoceniona. Było nas 72, co w porównaniu z majową pielgrzymką mężczyzn jest liczbą o połowę mniejszą, ale daliśmy radę! I za to Wam wszystkim składam gorące podziękowania! Już teraz proszę, aby odpowiedzieć na przyszłoroczny apel organizatorów o zgłaszanie swojej obecności w Piekarach, aby móc "obsadzić" newralgiczne miejsca w których rozdawana jest Komunia Święta, aby każdy z uczestników mógł przyjąć Jezusa Eucharystycznego do swego serca, czy to na Rajskim Placu, czy też na Piekarskim Wzgórzu. 

Pozdrawiam
Olek Matusek 


ŚWIĘTY JACKU, MÓDL SIĘ ZA NAMI!


Dziś w sobotę 17 sierpnia obchodzimy Uroczystość ku czi św. Jacka Odrowąża, jednego z patronów Archidiecezji katowickiej, jak również "osobistego" patrona nadzwyczajnych szafarzy naszej archidiecezji.

Z tej okazji życzymy wszystkim Nadzwyczajnym szafarzom wielu łask Bożych, wytrwałości w posługiwaniu wśród chorych starszych parafian, aby łaska jaką otrzymali z rąk Księdza Arcybiskupa została przelewana na ludzi wraz z miłością jaką darzy nas wszystkich miłosierny Jezus, ofiarując się nam w Komunii Świętej.

W Archikatedrze Chrystusa Króla o godzinie 12.00 ks. Arcybiskup Wiktor Skworc sprawował Eucharystię w intencji całej naszej Archidiecezji, jak również w intencji śp. Wojciecha Korfantego z okazji 80 rocznicy śmierci.

O Świętym Jacku możemy przeczytać w poniższym artykule: 
https://stacja7.pl/swieci/swiety-jacek-wplywowy-cudotworca/