Za nami pielgrzymka do Łagiewnik, gdzie w Roku Miłosierdzia modliliśmy się w Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia, a przechodząc przez Bramę Miłosierdzia zyskaliśmy odpust  tym szczególnym roku. Dziękujemy wszystkim za udział w tej pielgrzymce. Zarówno samym szafarzom jak i ich rodzinom. Pielgrzymujących do Łagiewnik było ponad 200 osób.

29 maja br. podczas tegorocznej majowej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich zapraszamy nadzwyczajnych szafarzy do służby w czasie Mszy Świętej i pomocy w rozdawaniu Komunii Świętej.

Osoby, które wybierają się w tym dniu do Piekar proszone są o zgłoszenie swojej obecności do koordynatora Piotra pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy pielgrzymki bardzo proszą szafarzy o pomoc w komunikowaniu na Rajskim Placu. Zgłoszenia, aby móc obsadzić poniższe godziny wysyłamy również na adres mailowy.
Potrzeba obłożenia następujących godzin:

8.00 - 9.30 (2 szafarzy)

9.30 - 11.00 (2 szafarzy)

11.00 - 12.30 (2 szafarzy)

12.30 - 14.00 (2 szafarzy)

Cały czas do pomocy na Rajskim Placu jest diakon naszego seminarium duchownego, ale potrzeba jest 8 szafarzy, aby w sposób ciągły Komunia tam mogła się odbywać.

W tym dniu ubieramy się nasze alby się przed rozpoczęciem uroczystości w domu katechetycznym za probostwem, a następnie przechodzimy indywidualnie przed bazylikę, skąd procesyjnie udamy się na wzgórze piekarskie. Zabieramy z sobą nasze szafarskie książeczki (testimonia). Do zobaczenia na piekarskim wzgórzu.

Dziś dotarła do nas informacja od organizatorów Światowych Dni Młodzieży o przedłużeniu terminu zgłoszeń szafarzy potrzebnych do pomocy w rozdawaniu Komunii Świętej. W związku z tą informacją, wszystkich chętnych szafarzy do posługi na ŚDM prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. według poniższego wzoru:

Imię i nazwisko:
Imię ojca:
Pesel:
Seria i nr dokumentu tożsamości:
Adres e-mail:
Telefon komórkowy:
Dni w jakie będzie posługiwać:
(wtorek - 26 lipca lub/i niedziela - 31 lipca)

Termin zgłoszeń upływa 8 maja!